×

Wyszukaj w serwisie

8 °C

Biała - Dębina - Łącznik

time.png

1 dzień

square.png

3 h

road.png

9,2 km

 

Proponowana trasa liczy 9,2km i przebiega po ścieżce pieszo-rowerowej oraz drodze wojewódzkiej  (ostatnie kilkaset metrów trasy)

Początek trasy to centrum miasta Biała, którego zabytkowy układ nie zmienia się zasadniczo od czasów średniowiecznych. Kościół rzymsko-katolicki pw. Wniebowzięcia NMP, pomnik św. Jana Nepomucena i pomnik Matki Boskiej, kościół ewangelicki to zabytkowe obiekty, które można zwiedzić lub obejrzeć na samym starcie. Kierując w kierunku Opola (ul. Armii Krajowej i Opolską), trasa przebiega obok bialskiego zamku i nieopodal wieży wodnej (ul. Wodna), pamiętających czasy rodu von Proskowski, panów tych ziem. W panoramie z ulicy Opolskiej widoczna jest wśród pól zabytkowa wieża ciśnień oraz kościół filialny na Starym Mieście. Ścieżka pieszo-rowerowa prowadzi przez Krobusz aż za miejscowość Dębina. Do pokonania drogą wojewódzką nr 44 jest kilkaset metrów aż do skrzyżowania z ul. Zielonej Zatoki przed Łącznikiem, na końcu której znajduje się Centrum Rekreacyjne „Zielona Zatoka” oferujące noclegi, imprezy okolicznościowe, łowisko i smażalnię ryb oraz atrakcje na 18-hektarowym zbiorniku wodnym (w sezonie letnim: kąpielisko, wypożyczalnia łodzi, kajaków, rowerków wodnych).

Loga unijne

Strona została zmodernizowana w ramach projektu „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Herb Gminy Biała   Gmina Biała
ul. Rynek 10, 48-210 Biała
turystyka@biala.gmina.pl