×

Wyszukaj w serwisie

8 °C

Źródełko pod św. lipą

Źródełko pod św. Lipą znane jest od 1934 roku jako źródło posiadające właściwości lecznicze. Według legendy, przemycie oczu wodą wypływającą spod świętej lipy ma zbawienny wpływ na choroby oczy. Krzyż znajdujący się obok źródełka został ustawiony w 1934 roku przez Panią Tautz, żonę ówczesnego Burmistrza Białej, która chciała, aby było to miejsce odpoczynku i modlitwy. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bialskiej w 2020 r. odnowiło to miejsce. W ramach prac uporządkowano teren i pogłębiono koryto źródełka. Nawieziono nowy żwir, wykonano z kamienia nowe dojście do źródełka. Teren obok źródełka utwardzono i obsypano kamieniem. Postawiono dwie ławeczki i odrestaurowano drewniany krzyż. Zapraszamy do odpoczynku w  cieniu "świętej lipy". Należy jednak pamiętać, że woda nie nadaje się do spożycia.

Źródełko mieści się w Białej na drodze do „starego młyna”, za stadionem miejskim, basenem i smażalnią „W Dolinie Białej”.


01.jpeg

02.jpeg

03.jpeg

Loga unijne

Strona została zmodernizowana w ramach projektu „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Herb Gminy Biała   Gmina Biała
ul. Rynek 10, 48-210 Biała
turystyka@biala.gmina.pl